هنگامی که صحبت از تأمین امنیت شغل شما می شود ، انواع مختلفی از دوربین مدار بسته برای انتخاب وجود دارد. نظارت نقش مهمی در جامعه امروز بازی می کند و با دوربین هایی که در اطراف ما قرار دارد ، زندگی روزمره ما هر روز سطح امنیت بالاتری را تجربه می کند.

انواع دوربین مدار بسته

  • دوربین مداربسته دام(Dome)
  • دوربین مداربسته بولت(Bullet)
  • دوربین مداربسته باکس(Box)
  • دوربین مداربسته گردان(PTZ)
  • دوربین های مینیاتوری
  • دوربین مداربسته چشم ماهی(panaromic fisheye)
  • دوربین مداربسته حرارتی(Thermal)

دوربین مداربسته دام(Dome): اصطلاح دام(Dome) به معنای گنبد است.همان‌طور که از معنای این دوربین‌ها واضح است اصطلاح دام به شکل بدنه این نوع از دوربین‌های مداربسته دلالت دارد و بیشترین استفاده را در نظارت و امنیت فضاهای بسته دارد و بیشتر بر زیر سقف نصب شده و در کیفیت و اشکال متفاوتی در بازار موجود هستند.

دوربین-مداربسته-دام-AHD-CamPlus

دوربین مداربسته بولت(Bullet): اصطلاح بولت (Bullet) به معنای گلوله است.دوربین‌های بولت دوربین‌هایی با بدنه معمولاً استوانه‌ای شکل و عموماً فلزی هستند.با توجه به ضد آب بودن بدنه (IP66 بودن) این دوربین ها به صورت دیواری و در محیطهای بیرونی نصب می شوند.این دوربین ها با کیفیت های متفاوتی به صورت شبکه و آنالوگ و AHD ساخته می شوند و از نظر کیفیت تصویر محدودیتی ندارند.دوربین های بولت عموما دارای دید در شب IR هستند. این دوربین ها معمولا دید در شبی با برد نسبتا بالا دارند. برد دید در شب این دوربین ها به تعداد و نوع LEDهای تعبیه شده بر روی دوربین مداربسته وابسته است.

sgryrdg

دوربین مداربسته باکس(Box): اصطلاح باکس(Box) به معنای جعبه است. دوربین‌های باکس دوربین‌هایی با بدنه معمولاً مستطیلی شکل و پلاستیکی هستند که لنز آن‌ها به صورت جدا بر روی دوربین نصب می‌شود. دوربین های باکس به طور عمومی فاقد دید در شب IR هستند. اما این دوربین های تصویر خیلی مناسبتری از محیط در نور کم به شما خواهند داد که استفاده از آنها را در محیطهای کم نور بسیار مناسب می کند .

unnamed

دوربین مداربسته گردان(PTZ): دوربین‌های گردان را با نام‌های متفاوتی می‌شناسند بعضی از این نام‌ها عبارتند از PTZ، Speed Dome، Fast Dome.این دوربین ها دارای قابلیت گردش در جهات مختلف و زوم کردن در یک زاویه خاص هستند.

دوربین-مداربسته-گردان-یا-ptz

دوربین های مینیاتوری: دوربین های مینیاتوری یا mini camera همانگونه که از نامشان پیداست دوربین های کوچکی هستند که بیشتر در محیط هایی استفاده می شوند که نیاز به مشاهده تصاویر به صورت غیر محسوس وجود داشته باشد .

unnamed

دوربین مداربسته چشم ماهی(panaromic fisheye): دوربین panaromic fisheye یک نوع خاص دیگر از دوربین مداربسته است که دیدی متفاوت از سایر دوربین های مداربسته به شما می دهد panaromic به معنای وسیع و fisheye به معنای چشم ماهی ترجمه شده است.تصاویر دریافتی از این دوربین های پانارومیک به صورت وسیع از 180 درجه تا 360 درجه می باشند که این پارامتر در مدل های دوربین های پانارومیک متفاوت است و وابسته به نیاز مشتری می باشد.دوربین سقفی چشم ماهی قابلیت اتصال به Wifi را دارد که از طریق همین Wifi تصاویر را بر روی گوشی همراه شما انتقال می دهد همچنین برای ضبط تصاویر می توانید از یک رم (میکرو SD) استفاده کنید.

دوربین-۳۶۰-درجه-چشم-ماهی

دوربین مداربسته حرارتی(Thermal): دوربین‌های حرارتی یا گرمایی(Thermal CCTV Camera)نوعی از دوربین‌های مداربسته هستند که تصاویر خود را به جای نور با توجه به شکل حرارتی محیط می‌سازند.دوربین حرارتی از طریق یک لنز پرتوهای گرمایی منتشر شده توسط اجسام گرم را بر روی چیپ تصویر گرمایی متمرکز می کنند. چیپ تصویر این دوربین ها به جای دیود حساس به نور از دیودهای حساس به پرتوهای گرمایی تشکیل شده است. این دیودها پس از برخورد پرتوهای گرما با توجه به شدت آن مقداری از ولتاژ را ایجاد می کنند که در نهایت به اطلاعات دیجیتال یا سیگنال های آنالوگ تبدیل می شود و از این طریق شما خواهید توانست آنها را در یک نمایشگر ببینید.عمده کاربری این دوربین ها برای محل هایی با حساسیت امنیتی بالاست.

tpc-bf8xxx (1)

دیدگاهتان را بنویسید