دوربین مداربسته برای زیر ساخت های حیاتی

دوربین مداربسته برای زیر ساخت های حیاتی

حفاظت و تامین امنیت زیرساخت های حیاطی ما را با چالش های متعددی روبرو می سازد. در این اماکن با چالش هایی مانند تجاوز غیر قانونی ، خرابکاری ، سرقت کابل های مسی یا قطع آن مواجه هستیم.

سیستم نظارتی و حفاظتی در این مکان ها نه تنها باید حوادث را به اپراتور هشدار دهد ، بلکه باید اپراتور را از نوع ، دامنه و شدت حادثه آگاه سازد تا بتواند اقدامات لازم و مناسب در هنگام بروز حوادث مختلف انجام شود.

اجزای سیستم های امنیتی سنتی مانند موانع مایکروویو و سنسورهای تشخیص حرکت همه نیاز به یک عامل سطح تائید دوم برای شناسایی درست یک حادثه و حذف امکان هشدار اشتباه را دارند.

این امر به ویژه برای نیروگاه های خورشیدی و تاسیسات انرژی باد که در مکان های دور قرار دارند صادق است. شرایط آب و هوایی و طبیعی در این مکان ها می توانند باعث آغاز هشدار نادرست سنسورها شود.

قدرت تجزیه و تحلیل ویدئویی هوشمند

بنابراین دوربین مداربسته نقش مهمی را در حفاظت و تامین امنیت زیر ساخت های حیاتی بازی می کند. دوربین ها به اپراتور اجازه می دهد که از آنها برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در هنگام به صدا در آمدن هشدار اولیه استفاده نمایند.

ویژگی تجزیه و تحلیل ویدئویی دوربین های مداربسته IP پیشرفته به دوربین اجازه می دهند که صحنه مورد نظر را برای چک کردن اینکه رویدادی رخ داده است یا چیزی از خط قرمز های تعریف شده برای سیستم عبور کرده است ، بررسی نمایند.

قابلیت پردازش تصویر هوشمند این امکان را برای دوربین مداربسته تحت شبکه فراهم می کند که انسان یا وسایل نقلیه را از حیوانات یا برف سنگین تفکیک کنند. این ویژگی حتی می تواند جهت حرکت افراد یا وسایل نقلیه را تشخیص دهد و با یادگیری الگوهای معمول که باعث بروز هشدار در گذشته شده اند ، از بروز هشدار نادرست جلوگیری نمایند.

مشاهده محیط در تاریکی شب

به دلیل کاهش هزینه قطعات تصویر برداری حرارتی در سال های اخیر استفاده از دوربین مداربسته حرارتی برای ادغام در سیستم های امنیتی بیشتر مقرون به صرفه شده است.

هزینه بالای دوربین مداربسته حرارتی در سال های گذشته باعث می شد که تنها در بعضی از موارد و به صورت خیلی محدود در مکانهای خاص از آنها استفاده شود.

با توجه به اینکه تکنولوژی حرارتی یک تکنولوژی جدید نیست و با پیشرفت هایی که در سال های اخیر در تکنولوژی سنسور تصویر و طراحی تراشه انجام شد ، قیمت این دوربین ها هم کاهش یافت.

در حال حاضر این کاهش قیمت باعث جذابیت استفاده از این دوربینها به دلیل قابلیت های مهم آنها شده است و کاربران را به استفاده بیشتر و با تعداد بیشتر در سیستم امنیتی ترغیب می نماید.

دوربینهای مداربسته حرارتی می توانند حوادث را در تاریکی کامل شناسایی نمایند و دیگر به هرگونه منبع نور اضافی مانند چراغ یا مادون قرمز که مشکلاتی مانند ایجاد سایه و یا نشان دادن مکان خود را دارند نیاز نیست.

این دوربینها با استفاده از حرارت اشیا ، شخص یا خودرو اقدام به تصویر برداری می نمایند و قدرت تصویر برداری در تاریکی کامل را دارند. این دوربینها می توانند بدون محدودیت در ساعات مختلف شبانه روز و شرایط آب و هوایی متفاوت اپراتور را از فعالیت های مشکوک آگاه سازند.

دوربین های مداربسته حرارتی هر چند قادر به ارائه تصاویر دقیق برای شناسایی افراد نیستند اما با این حال می توانند افراد را حتی اگر در پشت بوته ای پنهان شده اند یا در شرایط آب و هوایی سخت مانند باران یا برف سنگین ، مه و گرد و غبار را ببینند.

به همین دلیل این دوربینها یکی از مورد اعتماد ترین و دقیق ترین دوربینها برای استفاده در سیستم تجزیه و تحلیل تصویری در اماکن خاص می باشند.

یک تیم کامل : دوربین مداربسته حرارتی و نور کم (Low Light)

یکی از ترکیب های ایده آل برای استفاده در این مکان ها استفاده از ترکیبی از دوربین مداربسته حرارتی و دوربین مداربسته با قابلیت کار در نور کم می باشد. این دوربینها با استفاده از تکنولوژی جدید سنسور تصویر قابلیت ارائه سطوح استثنائی حساسیت به نور می باشند.

دوربین مداربسته Low Light قادر به ارائه تصاویر رنگی حتی در شرایط نوری کم نور و بسیار تاریک می باشد. تصاویر رنگی یکی از فاکتورهای موثر برای شناسائی بهتر افراد ، وسایل نقلیه و اشیاء می باشد.

دوربین مداربسته Low light به اپراتور اجازه ارزیابی وضعیت بدون هشدار به فرد مزاحم را می دهد. بنابراین وضعیت های تشخیص داده شده توسط دوربین مداربسته حرارتی را می توان با دوربین Low light بیشتر تجزیه و تحلیل کرد و همین موضوع آنها را به ترکیبی ایده آل برای سیستم امنیتی تبدیل می نماید.

نظارت از راه دور بر تاسیسات زیر ساخت های حیاتی

سیستم های امنیتی برای نصب و راه اندازی در زیر ساخت های حیاتی باید قابلیت کار کارآمد از راه دور را داشته باشند و تا حدودی به صورت مستقل عمل نمایند. هنگامی که زنگ خطر به صدا در می آید اپراتورها باید بتوانند به سرعت این حادثه را برای تعیین مراحل لازم ارزیابی نمایند.

تعیین مراحل کار و اینکه نیاز به ارسال نگهبان امنیتی یا تماس با پلیس برای حادثه مربوطه می باشد بستگی به نوع هشدار ، دامنه و شدت آن می باشد. سیستم های نظارتی تحت شبکه قابلیت ادغام با سایر سیستم های امنیتی را دارا بوده و می توانند اطلاعات مربوطه را در یک پنل امنیتی در اختیار اپراتور قرار دهند.

در این سیستم ها قابلیت تعریف هشدار خودکار و هوشمند وجود دارد و اپراتور می تواند به صورت زنده و از راه دور حوادث را بررسی نماید.

یکپارچه سازی با گوشی تلفن همراه برای پاسخ دهی سریعتر به حادثه

سیستم های نظارتی مبتنی بر IP به کاربر اجازه استفاده از دستگاه تلفن همراه برای یکپارچه سازی با سیستم امنیتی را می دهد. به عنوان مثال می تواند در هنگام آغاز هشدار یک سنسور برای او یک اس ام اس ارسال شود.

در هنگام دریافت پیامک هشدار می توان با گوشی تلفن همراه به تصاویر دوربین مداربسته حرارتی برای تجزیه و تحلیل بیشتر دسترسی پیدا کرد. اگز هشدار یک هشدار واقعی باشد ، دوربین مداربسته Low Light امکان شناسایی افراد ، اشیاء و وسایل نقلیه را در اختیار کاربر قرار می دهد.

نیروهای امنیتی می توانند با آگاهی بیشتر از وضعیت موجود اقدامات لازم را انجام داده و در صورت نیاز برای برخورد با وضعیت با نیروهای پلیس تماس بگیرند. بروز هشدار نادرست هم از این طریق به سرعت قابل تشخیص می باشد.

ایمنی موثر و حفاظت از زیر ساخت های حیاتی

پیشرفت در اجرای سیستم های امنیتی مانند دوربین مداربسته حرارتی و نور کم به همراه تجزیه و تحلیل ویدئویی هوشمند به اپراتور اجازه غلبه بر چالش های حفاظت و تامین امنیت زیر ساخت های حیاتی را می دهد.

با سیستم های امنیتی و نظارتی مبتنی بر IP ، اجزای مختلف سیستم می تواند به صورت یکپارچه از طریق یک کنسول امنیتی مشترک در دسترس باشد.

اپراتور می تواند کنترل کاملی بر روی سیستم امنیتی از طریق تلفن همراه هوشمند یا تبلت خود داشته باشد و ماموران امنیتی می توانند تصاویر دوربین مداربسته را در حال حرکت مشاهده نمایند.

قابلیت پردازش تصویر هوشمند امکان تجزیه و تحلیل حرکت و قابلیت تشخیص انسان را از حیوانات برای کارایی موثر و جلوگیری از خطا را فراهم می کند.

زیر ساخت های IP سیستم های امنیتی را آینده نگر و پیشرفته می سازد. مکان های مختلف می توانند به راحتی یکپارچه شوند و از یک مرکز اصلی مدیریت شوند. برای تامین امنیت و حفاظت از زیر ساخت های حیاتی و حساس با استفاده از این روش ، چیزی که نیاز است یک شبکه می باشد.

هنگامی که حادثه ای رخ می دهد ، اپراتورها نیاز به اشخاص ثالث مانند پلیس محلی ، آتش نشانی و سایر سازمانهای دولتی دارند. یک سیستم نظارت تصویری تحت شبکه به اپراتور اجازه می دهد تا برای ارتباط دو طرفه موثر و به اشتراک گذاری لحظه ای اطلاعات حوادث اقدام شود و امکان همکاری مناسب تر اپراتور با نیروهای مربوطه را فراهم می نماید.