تکنولوژی HDVCI ،در واقع یک ارتقای بزرگ در کیفیت تصاویر در دوربین های آنالوگ به شمار می آید که هم در دوربین و دستگاه های مداربسته به کار برده شده است.

نکته قابل توجه در مورد دوربین های دارای تکنولوژی HDVCI این است که این دوربین ها دارای کیفیت تصویر بسیار بالا در مقایسه با نمونه های مشابه خود می باشد که دارای رزولوشن بیشتر و تصویری بسیار با کیفیت تر خواهد بود و در مقایسه با دوربین AHD ، این نوع دوربین دارای کیفیت نسبتا بیش تری می باشد که در بعضی از مدل های آن مانند سری ۱۲۰۰ در تکنولوژی خاصی ، لنز دوربین به جای این که محدب باشد از نوع مقعر کار گذاشته شده تا بتواند در میزان افزایش کیفیت تصویر نقش مهمی داشته باشد.

در واقع فناوری و تکنولوژی HDCVI متعلق به داهوا می باشد که طراح اصلی آن می باشد که پردازنده های خود را طراحی می نماید و خط تولید آن در سایه نمایندگی ها صورت می گیرد.

پیدایش HDCVI

داهوا در ابتدا دوربین های آنالوگ با سطح کیفیت پایین خود ، با محدودیت هایی تولید کرد که رفته رفته کاربران با توجه به نیاز های خود ملزومات کیفیتی بالاتر را خواستار شدند و از این رو شرکت داهوا با افزایش میزان کیفیت دوربین های خود به تکنولوژی HDCVI رو آوردند که در این تکنولوژی از تغییرات کد گذاری سیگنال ها استفاده می شود و همین موضوع باعث افزایش میزان پهنای باندی که از آن اطلاع عبور می کند شده و در نتیجه این تکنولوژی به وجود آمد، توجه داشته باشید که به دلیل کد گذاری شدن منحصر به فرد و خاصی که صورت می گیرد تصاویری که با دوربین های HDCVI برداشته می شود تنها با دستگاه های نوع خود است که می توانند اطلاعات آن را به بهترین شکل بخوانند.

ویژگی های تکنولوژی HDCVI

از جمله این موارد می توان به راحتی و بدون دردسر بودن نصب آن اشاره نمود که در صورتی که موردی هم برای آن پیش بیاید بسیار سریع می توان آن را عیب یابی نمود و مشکل را حل رفع کرد ، همانند دوربین AHD قابلیت انتقال تصویر شما چیزی در حدود ۵۰۰ متر بودن افت کیفیت می باشد که تاخیری نیز در آن وجود ندارد، البته این تکنولوژی را می توانید بدون این که تغییری جدی در بستر سیستم خود داشته باشید روی آن اعمال نمایید و ارتقای لازم به راحتی صورت خواهد گرفت.

نکته قابل توجه در دوربین های HDCVI این است که کیفیت و رزولوشن تصویر در این نوع از دوربین مداربسته تا ۴ مگاپیکسل نیز طراحی و عرضه شده است البته دارای انواع مختلف HD1080 ، HD720 ، یک مگاپیکسل 1/3 مگاپیکسل و صد البته Full HD و ۲ مگا پیکسل نیز موجود می باشند که شما برحسب نیاز خود و البته هزینه ای که می خواهید صرف یکی از این مدل ها را می توانید انتخاب نمایید.

دوربین های HDCVI به صورت دیجیتال عمل می نمایند یعنی تصاویری که توسط این دوربین ساخته می شود دیجیتال هستند و با به کار گیری یک تراشه همان طور که گفته شد کد گذاری صورت می گیرد و تصویر منتقل می شود.